"Poznaj Polskę"

W dniu 26 kwietnia 2023r uczniowie klas IV – VIII  wraz z opiekunami  udali się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie  z panią przewodnik rozpoczęli od historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim. Byli na Placu Zamkowym, przy którym stoi Zamek Królewski i kolumna Zygmunta III Wazy. Zatrzymali się przy pomniku Małego Powstańca, przeszli Barbakanem i udali się także na Rynek Starego Miasta, gdzie znajduje się Pomnik Syreny. O godzinie 11.15 wysłuchali hejnału z wieży zamkowej.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym obiekcie, była spełnieniem ich marzeń.

Po ciekawej lekcji  historii i sportu udali się na żywe zajęcia z dziedziny biologii, fizyki, mechaniki, robotyki i techniki do Centrum Nauki Kopernik. Każdy mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce  w przyrodzie. Dzięki tej wizycie uczniowie wzbogacili swoją  wiedzę.

Uczestnicy wyjazdu mile spędzili czas, wszystkim dopisywał dobry humor. Zobaczyli wiele zabytków oraz ciekawych obiektów, które na pewno pozostaną w ich pamięci.