Laboratoria Przyszłości to Program skierowany miedzy innymi do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć edukacyjnych i innych form rozwijania umiejętności.

W  bieżącym roku nasza  szkoła została wyposażona w nowoczesne rozwiązania edukacyjne w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na kwotę 30 000,00 zł. Celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób praktyczny i wpłyną na rozwój zainteresowań uczniów. Pobudzą kreatywne myślenie, umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Z nowych pomocy będą korzystać uczniowie w różnych grupach wiekowych. Najmłodsi będą mogli konstruować wszystko co tylko jest w ich wyobraźni, dzięki klockom Korbo połączą zabawę z nauką kodowania, planowania i współpracy.

Będziemy mogli również korzystać z drukarki 3D, która zapewnia rozwój umiejętności myślenia przestrzennego oraz nauczy obsługi sprzętu technologicznego, odpowiednich programów komputerowych oraz tworzenia rysunków przestrzennych.

AKTUALNOŚCI:

ZAŁĄCZNIKI: